• Electric Castle 2014

    A doua editie a festivalului Electric Castle va avea loc in acest an intre 19 si 22 Iunie, la Bontida - Cluj.

    Dupa o prima editie ce le-a adus organizatorilor nominalizarea la European Festivals Awards pentru Best New Festival si Best Medium Size Festival, concurand cu festivaluri de renume precum Melt!, Balaton Sound, I Love Techno sau Volt, anul acesta, sub deviza "Bigger, Stronger, Better", Electric Castle isi propune sa isi consolideze renumele pe care si l-a castigat anul trecut, cu 4 zile de festival, 5 scene si peste 100 de artisti.

    Echipa PeLipscani.Ro va fi prezenta anul acesta la Cluj si va va tine la curent cu ultimele noutati si barfe din culisele festivalului. 

    Pretul abonamentului pentru toate cele 4 zile este de: 190 de lei, iar pretul unui bilet ce garanteaza accesul pentru o singura seara este de 100 de lei. Taxa de campare: 30 de lei. Biletele pot fi achizitionate de pe site-ul eventim.ro.

    Mai jos va prezentam Time Table-ul Electric Castle 2014:

    Joi (19.06): Vineri (20.06) Sambata (21.06) Duminica (22.06)
    MAIN STAGE

    18:00 - Aria Urbana

    19:30 - Akua Naru

    21:00 - Dub Pistols

    22:30 - Subcarpati

    00:00 - Die Antwoord

    01:30 - Wilkinson

    03:00 - Delta Heavy
     

    DANCE GARDEN

    11:00 - Input Selector

    12:00 - Padre

    14:00 - Slim Rocka

    16:00 - Dudawles

    18:00 - NDJ

    20:00 - Miss Cheeky

    22:00 - Horace Dan D

    00:00 - Alexandru Jijian

    02:00 - Chris Liebing

    04:00 - The Model

    STABLES

    21:00 - Vlad Bretan/Tremour & Brusten

    21:00 - Forma

    23:00 - Burex

    00:00 - Fishman & Barabas

    00:00 - Frantic

    01:00 - We Are Creepz

    03:00 - Amon

    05:00 - Ruffie

    06:30 - Rigodon & K-Beat

    07:30 - George Allen

    THE MILL

    23:00 - BLN

    00:00 - Arms and Sleepers

    01:00 - Slow Magic

    02:00 - AV Satellites

    04:00 - Calin

    THE WALL

    14:00 - Digital Selekta

    16:00 - Kaya Foundation

    18:00 - Dani Irie Warriors

    20:00 - Sheba - Irie Warriors

    23:30 - Injektah

    01:00 - King Shiloh

    03:00 - Low Freq Irie Warriors

    05:00 - Selecta Droo

     

     

     

    MAIN STAGE

    17:00 - Shadowbox

    18:30 - The Correspondents

    20:00 - The Freestylers

    22:00 - Thievery Corporation

    00:00 - Foreign Beggars

    01:30 - DJ Ez

    03:00 - K-LU & Sauce

    DANCE GARDEN

    11:00 - Sound of Sodom

    12:00 - Dodo

    14:00 - Detour

    16:00 - 3Pic

    18:00 - Lee View

    19:00 - Zgarie Disc

    20:00 - Krueger

    22:00 - Indie Jules

    00:00 - T-Boys (Missile &Goranga)

    02:00 - Oliver Koletzki

    04:00 - Herne

    06:00 - Ada Kaleh

    STABLES

    21:00 - Alt Om

    21:00 - Vlad Dobrescu/Amon

    23:00 - George Allen

    00:00 - Slimrocka/Jumbo

    01:00 - Dubgrade

    03:00 - MZR

    04:30 - Chionghee RGB & MC Kent Archie

    05:30 - Funkydrop & Meelox

    THE MILL

    22:00 - NDJ

    00:00 - Maribou State

    02:00 - Pedestrian

    04:00 - Newgotti

    THE WALL

    14:00 - Sheba Irie Warriors

    16:00 - Kaze Soundsystem

    18:00 - Kaya Foundation

    20:00 - Dubase

    23:30 - Dani Irie Warriors

    01:00 - Channel One Soundsystem

    03:00 - Raps and Lazio

     

     

     

     

     

     

     

     

    MAIN STAGE

    17:30 - CTC

    19:00 - Silent Strike

    20:30 - Grimus

    22:30 - Bonobo

    00:00 - Shiver

    01:30 - DJ Fresh feat. Messy MC

    03:00 - Pop Killers

    DANCE GARDEN

    11:00 - Enforge

    12:00 - Bread and Butter

    14:00 - Syl

    16:00 - Dex

    18:00 - Adam Dolph

    20:00 - Christu and Ilie

    22:00 - Addo

    02:00 - Sasha

    04:00 - Mihai Popoviciu

    06:00 - Sclava Isaura B2B Somesan

    STABLES

    21:00 - Snkssd

    21:00 - Barna/Inflex

    23:00 - Junker

    00:00 - Jumb/Plus[+]

    01:00 - Ugly Astronaut

    03:00 - bBa & MC Tina

    04:30 - Grid

    06:00 - Bully

    07:30 - Jumbo

    THE MILL

    22:00 - Temple Invisible

    23:00 - Tesco Disco

    01:00 - Rangleklods

    02:00 - Alex Chronic

    04:00 - Iv In

    THE WALL

    12:00 - CHesarion

    14:00 - Zodiak

    16:00 - DJ Rootboy

    18:00 - Sistah Rastafairy

    20:00 - Oldskull

    22:00 - Dippawizz

    23:30 - King Julien

    01:00 - Mungo's Hi Fi

    03:00 - Sara Alexander

    03:00 - Blazing Vibez Soundsystem

     

    MAIN STAGE

    17:00 - Stereo Trombone

    18:00 - Notes & Ties

    20:00 - Suie Paparude

    21:30 - Gramatik

    00:30 - Rusko

    02:00 - Fred V & Grafix

    03:30 - Madliquid

    DANCE GARDEN

    11:00 - Poisee

    12:00 - Cris

    14:00 - Dubase

    16:00 - Eyescream

    18:00 -Dublic

    20:00 - Blanilla

    22:00 - Just D'light

    00:00 - Gramophonedzie

    02:00 - Adam Freeland

    The Jointventures

    STABLES

    21:00 - Rigodon/Grid

    23:00 - Vorba

    00:00 - Smoothnoise/Ruffie

    01:00 - Buff

    03:00 - In-Flex

    04:30 - Plus [+]

    06:00 - Tremour & Brusten

    THE MILL

    22:00 - Egokid

    00:00 - Ishome

    01:30 - Village

    03:30 - Clap!Clap!

    05:00 - Origami All Stars

    THE WALL

    12:00 - Alex Chronic

    14:00 - Serious Dub

    16:00 - Sara Alexander

    18:00 - Kaze Soundsystem

    20:00 - Injektah

    22:00 - Select Droo

    00:00 - Riddim Colony Soundsystem

    02:00 - Planul

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Distribuie

    PeLipscani.RO

    PeLipscani.RO este singurul site ce iti ofera informatii detaliate despre toate locatiile din Centrul Vechi si evenimentele pe care nu trebuie sa le ratezi. Lansat in 2011, site-ul si-a propus inca de la inceput sa trateze obiectiv tot ceea ce inseamna viata de noapte din punctul 0 al distractiei bucurestene, dar si sa incurajeze evenimentele social-culturale din zona Lipscani si nu numai.